Dlaczego nasze zupy są zdrowe?

Pracownia Źródła Smaku

Źródła Smaku

24 Paź
2017

Coraz więcej z nas zdaje sobie sprawę z tego w jaki sposób jedzenie wpływa na nasz organizm. Nie tylko dietetyk wie, co jest dobre dla zdrowia. Paradoksalnie można powiedzieć, że zalew modyfikowanej żywności korzystnie wpłynął na poszerzenie świadomości konsumenta.

To, że produkt żywnościowy jest dostępny w sklepie nie stanowi już o tym, że powinien być spożywany. Straciliśmy zaufanie do producentów żywności co prowokuje nas to do poszerzania wiedzy. Jedzenie jest jak dobre paliwo, które pomaga albo osłabia prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Świadomy konsument wie, że jedzenie wpływa na nasze zdrowie, samopoczucie i stan naszego ducha.

Cieszymy się, że „świadomych” jest coraz więcej, dzięki czemu na rynku pojawia się żywność, zaspokajająca ich wymagania. Chcemy aby nasze jedzenie było autentyczne czyli przygotowywane z naturalnych składników. Jednym z dań, które dostarcza niemal wszystkich składników odżywczych jest zupa. Zupa nie powinna być doprawiana wegetą ani zabielana śmietaną. Obniża to jej wartość odżywczą. Tak zwane polepszacze smaku to zwykłe oszustwo naszych kubków smakowych i wróg dla naszego organizmu. Absolutnie nie polecamy zup w proszku w plastikowych kubkach lub kartonach. Takie zupy należą do kategorii śmieciowych, zawierają mnóstwo „chemii”. Nasze zupy gotujemy tylko z naturalnych i dobrych jakościowo składników.

Zupy – kremy przygotowujemy na wywarze z warzyw, bez dodatków pochodzenia zwierzęcego, dzięki czemu są 100% wegańskie. Dobrze przygotowana zupa dostarcza nam wiele składników odżywczych i znakomicie rozgrzewa, co jest szczególnie ważne podczas chłodnych dni. Wyziębiony organizm jest mniej odporny, więc podatny na infekcję.

 

Atutem zup, szczególnie kremów jest to, że są sycące ale nie tuczą. Chcąc dodać sobie więcej kalorii zawsze możemy dodać do zupy grzanki lub makaron.

Polecamy nasze zupy – kremy.

Podobne artykuły

4 marca 2016

Ajurweda

Ajurweda nazywana jest matką medycyny, ponieważ jej korzenie sięgają około 5000 lat. Zajmuje się leczeniem, jak i filozofią życia. Podstawową…